A Greenpeace és az Európai Megújuló Energia Tanács (EREC) januárban közös tanulmányt publikált arról, hogyan lehet(ne) 2020-ig minimum 30 százalékkal, 2050-ig pedig legalább 80 százalékkal csökkenteni a fejlett ipari országok széndioxid-kibocsátását a klímakatasztrófa elkerülése érdekében. Az ebben felvázolt forgatókönyv szerint elkerülhető a Föld átlaghőmérsékletének 2 foknál nagyobb emelkedése, ha sikerül 450 ppm alatt stabilizálni a globális széndioxid-koncentrációt.
Az Energiaforradalom című tanulmánynak aztán elkészült a regionális (Energiaforradalom az európai OECD országok számára) és annak alapján most a magyar verziója (Energiaforradalom - A fenntartható energiagazdálkodás lehetőségei Magyarországon a 21. században) is, amely részletes, a nemzeti sajátosságokat is figyelembe vévő forgatókönyvet ajánl az energiaigény drasztikus mérséklésére, és a megújuló energiaforrások részarányának gyors növelésére 2050-ig.
Az Energiaforradalom-forgatókönyvek a jelenlegi trendek és stratégiák folytatódását feltételező referenciaforgatókönyvhöz képest 50 százalékkal alacsonyabb energiaigénnyel számolnak 2050-ben, és a fennmaradó energiaigény közel felét megújuló energiaforrásokkal biztosítanák. Méghozzá úgy, hogy menet közben kiküszöbölik a modellből az atomerőműveket is.
>>> az ambíciózus terv innen letölthető