A Fehér Ház propagandaízű, a tényeket egyoldalúan csoportosító, a mondanivalójának ellentmondó bizonyítékokat figyelmen kívül hagyó álláspontját, és annak következményeit ismerjük. Az összeesküvés-elméletek hívei válaszul propagandaízű, a tényeket egyodalúan csoportosító, a mondanivalójuknak ellentmondó bizonyítékokat figyelmen kívül hagyó filmekkel árasztották el a videómegosztó szájtokat. Az alábbiakban ezekből válogatok.
A Zeitgeist ismeretlen készítői szélesebb, filozófiai kontextusba helyezik a 2001. szeptember 11.-én történteket. A közel kétórás mozi a kereszténység elterjedésétől indít, birodalomépítő mítoszokról és évszázadokon átnyúló nagyszabású összeesküvésekról beszél. A 2001. szeptember 11-i merényletek rendhagyó olvasatáért és az azt alátámasztó számtalan meghökkentő részletért a 37. perctől érdemes nézni.
Az összeesküvés-elmélet hardcore verzióját egyoldalúan alátámasztó legújabb slágerfilm, a Loose Change jóval messzebbre megy, mint Michael Moore a Fahrenheit 9/11-ben - a bin Laden videókat a CIA hamisította, az ikertornyokat nem a repülőgépek zúzták le, a Pentagont nem utasszállító repülőgép találta el, a 93-as járat nem is létezett. A Loose Change 6000 dollárból készült egy laptopon - a Google Videón eddig több mint hatmillió nézője volt. Hasonló népszerűségre tett szert a Screw Loose Change című ellenblog is, amely ízekre szedi a film állításait.
A WTC tragédiájának ma már legvitatottabb momentuma a WTC-7 összeomlása órákkal az ikertornyok után. Ezt az épületet nem találta el repülőgép, csak tüzek pusztítottak benne, és ugyanolyan hirtelen és szabályosan, néhány másodperc alatt dőlt össze, mint a két ikertorony. Hab a tortán, hogy a BBC húsz perccel azelőtt számolt be az összeomlásáról, mint hogy az valóban megtörtént volna. A YouTube-ra feltöltött archív felvételen a WTC-7 megsemmisüléséről beszélő tudósító mögött jól látszik a még álló épület. A BBC World hírigazgatója a csatorna szerkesztői blogján előbb elveszett szalagokra hivatkozott, majd némi kutatómunka után - idén márciusban - elismerte a hibát, de a túl korán jött hír eredeti forrását nem nevezte meg.
A 911 Mysteries című film az ikertornyok összeomlására koncentrál. Készítőit felidegesítették az ezzel kapcsolatos összeesküvés-elméletek, és meg akarták azokat cáfolni. De minél többet foglalkoztak a témával, annál inkább érezték, hogy a hivatalos verzióval nem stimmel valami. Az eredmény egy két órás film arról, hogy a tervezői szerint becsapódásbiztosra épített WTC 1 és 2 miért nem dőlhetett össze a repülőgépek becsapódásától és az azt követő tűztől. Konklúzió: csak ipari robbanóanyagokkal, előre megtervezett módon rombolhatták le a felhőkarcolókat.
Eredetileg az összeesküvés-elméleteket leleplező könyvet akart írni Mathias Bröckers német újságíró is, de végül neki is az ellenkezője jött össze. Bröckers Összeesküvések, összeesküvés-elméletek és szeptember 11. titkai című könyve magyarul is megjelent.